علمی-فرهنگی-سیاسی

این الطالب به دم المقتول به کربلا

علمی-فرهنگی-سیاسی

این الطالب به دم المقتول به کربلا

علمی-فرهنگی-سیاسی
طبقه بندی موضوعی

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

موسسه «فلای گلوبال اسیند» گزارش داد که از سال 1967 تا کنون 19 حادثه سقوط هواپیماهای مسافربری رخ داده که سقوط هواپیمای ایرباس ایران در سال 1367 توسط آمریکا تا قبل از حادثه روز پنجشنبه هواپیمای مالزی مرگبارترین حادثه جهان بود

.

بنابر گزارش موسسه مشاوره ای «فلای گلوبال اسیند» از سال 1967 میلادی تا کنون 19 حادثه سقوط هواپیما توسط شلیک موشک اتفاق افتاده که طی آن 700 نفر به قتل رسیده اند. موسسه یاد شده جزئیات تمامی این حوادث را آرشیو دارد.

از جمله مهمترین این حوادث ،‌ سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس ایران (1988 م) توسط ناو جنگی وینسنس آمریکا در خلیج فارس و سقوط هواپیمای لاکهید هرکولس (1999)متعلق به شرکت هواپیمایی ترانس افریک در بیلوندوی انگولا ( 9 سرنشین) که در هر دو حادثه تمامی سرنشینان آن جان باختند.

برخی منابع نیز گزارش داده اند که از دهۀ 1970، بیش از 40 هواپیمای غیرنظامی مورد اصابت موشک و یا سلاح های دیگر قرار گرفته است که منجر به 28 سانحۀ هوایی و 800 کشته در جهان گردیده است.

فهرست زیر حاوی نمونه های گزارش شده از سوانح هواپیماهای غیر نظامی در دنیا است

به ادامه مطلب مراجعه کنید


۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۱۳:۲۹
M-R-Y

همزمان با سالروز شهادت حضرت علی علیه السلام اجتماع بزرگ مدافعان حرم با حضور پر شور مردم در میدان امام حسین علیه السلام برگزار شد.
برای دیدن سایر عکس ها کلیک کنید.
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۱۳:۲۷
M-R-Y

گروه فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»؛

در مقررات مربوط به پوشش دانشگاه آکسفورد آمده است:


- فارغ التحصیلان دانشگاه باید لباس بلند، گشاد و روپوش های رنگی مصوب دانشگاه را بپوشند.


- اعضای دانشگاه نیز لباس بلندی را می پوشند که معاون دانشگاه بعد از مشاوره ها و صلاحدید با رؤسای دانشکده ها، انجمن های دیگر و مؤسسات تصویب کرده اند.


- افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های دیگر هستند و دارای مدرک آکسفورد می باشند باید لباس مناسبی با کد دانشگاهی بپوشند.


- تمام افراد دانشگاه باید لباس دانشگاهی بپوشند. برای مثال: مردان باید از کت و شلوار تیره، پیراهن سفید ساده کراوات و جوراب استفاده کنند. زنان نیز باید دامن تیره یا شلوار، بلوز سفید، کراوات سیاه، کفش سیاه و در صورت نیاز یک کت تیره بپوشند.


ظاهر عمومی (وضعیت ظاهری کلی)


دانشجویان ترغیب می شوند تا در مراسم عمومی دانشگاه لباس رسمی بپوشند و از لباس های نامناسب پرهیز کنند.


- مردان باید ظاهر مناسب و تمیز داشته باشند. لباس باز و بدن نما نامناسب است. اندازه شلوارک ها باید تا زانو باشند. مو باید رنگ طبیعی داشته باشد و از مدل های افراطی پرهیز شود. خط ریش ها نباید بیش از اندازه بلند باشند بلکه باید مرتب کوتاه شده باشند.


- ریش، ریش بزی، گوشواره و دیگر موارد مشابه غیر قابل پذیرش است. زنان نیز باید ظاهری آراسته و مناسب داشته باشند. لباس زنان نباید پشت باز یا بدون آستین، تنگ و بالای زانو باشد. اندازه لباس، دامن و شلوارک باید تا زانو باشد.


- مدل مو و آرایش باید تمیز، مرتب و به دور از مدل های افراطی و رنگ های غیرمتعارف باشد. همچنین خالکوبی مجاز نیست و در صورت وجود باید پوشیده باشد.


- برای همه، پوشیدن کفش در محیط های عمومی الزامی است.


 

 

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۱۳:۲۵
M-R-Y

دیوان عالی رژیم صهیونیستی پس از تحقیقات اعلام کرد اسنادی که یک شرکت اسرائیلی در خصوص خرید زمینهای یک شهرک صهیونیستی ارائه داده

تقلبی است و شهرک باید تخلیه شود..

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری روزنامه «هآرتص»، اسنادی که شرکت ساخت واحدهای مسکونی شهرک اسرائیلی «میگرون» در خصوص خرید زمینهای این شهرک منتشر کرده، تقلبی است.

جنبش «اکنون صلح» در سال 2006 درخواستی به دیوان عالی رژیم صهیونیستی ارائه داد و ساخت شهرکهای اسرائیلی بر روی زمینهای فلسطینیها در این منطقه را گزارش داد. دیوان عالی حکم تخریب شهرک اسرائیلی «میگرون» را تا تابستان 2012 صادر کرد اما شهرک نشینان از دادگاه مهلت خواستند و ادعا کردند شرکت «الوطن» یا همان شرکت سازنده واحدهای مسکونی شهرک مذکور بخشی از زمین های آن را خریده است. بر اساس این ادعا دادگاه حکم تخلیه شهرک بدون تخریب آن را داد اما موضوع همچنان قطعی نشده بود.

بر اساس این گزارش، بحث و تحقیقات درباره زمین‌های شهرک «میگرون» ادامه پیدا کرد تا اینکه روز پنجشنبه گذشته دیوان عالی رژیم صهیونیستی اعلام کرد اسناد ارائه شده درباره خرید زمین‌های این شهرک اسرائیلی تقلبی است و شهرک نشینان اسرائیلی باید آن را تخلیه کنند.

این اولین باری نیست که شرکت الوطن اسنادی تقلبی در خصوص خرید زمین‌های فلسطینی ارائه می‌دهد. علاوه بر قضیه شهرک «میگرون» دادگاهی در اسرائیل سال گذشته (2013) نیز اعلام کرد اسنادی که این شرکت در خصوص خرید خانه‌ای در روستای «دیر دبوان» ارائه داده، تقلبی بوده است.

انتهای پیام/زس.ص

See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930228001190#sthash.Kq9G6EWc.dpuf

 

 


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۳ ، ۰۴:۲۵
M-R-Y